6 Ocak 2010 Çarşamba

TIĞ İŞİ ŞAL

Şalımız bu:
--Öncelikle uzun bir zincir çekiyoruz.Diğer yumakla ilk zincire sık iğne yapıyoruz.Ve 10 tane zincir yapıp gene sık iğneyle 8-9 zincire batıyoruz.
--Bu şekilde 59 adet yuvacık yapıyoruz.
--Diğer sıraya sık iğne ile geçip ilk yuvanın içine 3lü trabzan yapıyoruz.4 tane zincir çekip bir pıtırcık oluşturuyoruz.Gene 3lü trabzan ......gene 3lü trabzan....gene pıtırcık.Bu şekilde 14 tane trabzan 7 tane pıtırcığımız olacak yuvada.
--5 zincir çekip alt sıradaki 10 lu zincirin tam ortasına boşluğa sık iğne ile sabitliyoruz.5 zincir çekip bu defa diğer yuvanın içine 14 adet trabzana başlıyoruz.
--Bu şekilde 59 adet çiçeğimiz oluşacak.

--Üst sıraya zincirle çıkıp 3 cü pıtırcığa sabitleyeceğiz. 10 zincir çekip baştan 5ci pıtırcığa sabitleyeceğiz.Bu defa 12 zincir çekiyoruz..Bu şekilde sıramızı tamamladıktan sonra çiçeklerimizi oluşturmaya başlayacaz gene.
---Her sırada çiçek sayıları azalacak.
Ben daha yeni başladım.Elimde yarım işler de var.İnşallah bitmişini de eklerim.7 yorum:

semra dedi ki...

canım ablam ellerine gözlerine sağlık

gümüşlerin hobi dünyası dedi ki...

çok güzel bir şal.yapımınıda çok güzel anlatmışsın canım.ellerine sağlık.hayırlı günler

CAHİDE dedi ki...

Hayırlı cumalar ablam,elişlerin çok güzel,bebek yelekleri,tığ işleri hepsi birbirinden güzel.bu şal modelinide hiç görmemiştim.Ellerin kolların dert görmesin.

gümüşlerin hobi dünyası dedi ki...

cuman mübarek olsun canım.hayırlı günler.

semra dedi ki...

bende hediyeniz var bloğuma buyurun

CAHİDE dedi ki...

S.A canım ablacım,kayıplara karıştın yine.her gün bakıyorum yeni bir şey eklemişmisin diye.Sağlığın iyidir inşaallah.Bu kadar uzun gözükmeyince merakta kalıyorum.Allah'a emanet ol ablacım...

文章 dedi ki...

走光,色遊戲,情色自拍,kk俱樂部,好玩遊戲,免費遊戲,貼圖區,好玩遊戲區,中部人聊天室,情色視訊聊天室,聊天室ut,成人遊戲,免費成人影片,成人光碟,情色遊戲,情色a片,情色網,性愛自拍,美女寫真,亂倫,戀愛ING,免費視訊聊天,視訊聊天,成人短片,美女交友,美女遊戲,18禁,三級片,自拍,後宮電影院,85cc,85cc免費影片,免費影片,線上遊戲,色情遊戲,日本a片,美女,avdvd,色情遊戲,情色貼圖,女優,偷拍,情色視訊,愛情小說,85cc成人片,成人貼圖站,成人論壇,080聊天室,080苗栗人聊天室,免費a片,視訊美女,視訊做愛,免費視訊,伊莉討論區,sogo論壇,台灣論壇,plus論壇,維克斯論壇,自拍